ویزا شینگن

ویزای شینگن چیست ؟

شینگن به مناطقی از اروپا گفته میشود که از ارزش و اعتبار زیادی در سراسر دنیا برخوردار است.هرچند در ایران کلمه شینگن  گفته میشود ولی در واقع تلفظ ( شنگن ) درست است.

یک سری از کشورها در جهان مانند ایران هستند که برای ورود به کشورهای حوزه شینگن  نیاز به گرفتن ویزا دارند . 

 شینگن مانند ویزای دیگر کشورها ( روسیه، هند ، دبی، تایلند و …) نیست و مراحل و پروسه خاصی دارد و همینطور بستگی به قصد سفر متقاضی به حوزه شینگن انواع مختلفی دارد.

با ما همراه باشید تا در این مقاله هر آنچه که نیاز است درباره  شینگن بدانید را برای شما توضیح بدهیم.

 

کشورهای عضو شینگن

تعداد 26 کشور، عضو حوزه شینگن میباشند.از قبیل کشورهای فرانسه – مجارستان – سوئیس – ایتالیا – لهستان – پرتغال – اسلواکی – هلند  – لوگزامبورک – آلمان – لیتوانی – ایسلند – یونان – فلاند – دانمارک – جمهوری چک – بلژیک – اتریش – نروژ – اسلوونی – سوئد – اسپانیا – لیختن اشتاین
کشورهای عضو شینگن در اروپا شرایط و سختگیری هایی درخصوص اخذ شینگن دارند که کشورهای اروپایی مانند بلغارستان – رومانی – صربستان – بوسنی و… به اینصورت نمیباشد و به صورت راحتترمیتوان ویزای آنها را دریافت کرد.

چگونه ویزای شینگن بگیریم؟

همانطور که گفته شد برای ورود به مناطق شینگن نیازبه ویزا دارید.با داشتن ویزا میتوان برای مدت زمان و شرایط مشخص به 26کشور عضوشینگن سفر کرد.

تا به حال برای شما این سوال پیش آمده است چگونه ویزا بگیریم؟

تمامی مراحل را از صفر تا صد برای شما شرح میدهیم تا با اطلاعات کامل اقدام به گرفتن ویزا نمایید.

در مرحله اول باید ببینید که هدف سفر شما در کدام یک از کشورهای عضو شینگن است تا برای سهولت سفرتان سعی کنید از همان کشور ویزا بگیرید .

اینکه میتوان با ویزای شینگن به تمام کشورهای عضو شینگن سفر کرد درست است ولی دقت کنید که اگر از کشوری ویزا گرفتید پرواز همان کشور را بگیرید و کشور اولتان همان کشوری باشد که به شما ویزا صادر کرده است در غیر اینصورت امکان اینکه افسر فرودگاه به شما اجازه ورود به کشور دیگر را ندهد زیاد است.

به طور مثال اگر از کشور ایتالیا ویزا گرفتید نمی توانید ورودتان را در کشور آلمان کنید .

تعداد شب های اقامت و هدف از سفر متقاضی نوع و مدت زمان ویزای شینگن را مشخص می کند.
هریک از کشورهای عضوشینگن می توانند ویزای توریستی شینگن را صادر کنند و متقاضی میتواند با آن ویزا بدون مشکل به هر کشور عضوشینگن سفر کند.البته متقاضی باید حتما کشوری که در آن ورود میکند همان کشوری باشد که از آنجا ویزا گرفته است.

ویزای شینگن

 

انواع ویزای شینگن

تایپ ویزای شینگن بسته به هدف سفرو مدت اعتبار ویزا صادرمیگردد.
پس نوع ویزا به شما این اجازه را میدهد که متقاضی بتواند به یک یا چند کشور عضو شینگن سفر کند و یا چندبار ورود و خروج باشد.

ویزای توریستی شینگن نوع C
ویزای کاری شینگن
ویزای تحصیلی شینگن
ویزای بازدید ازخانواده و اقوام نوع D
ویزای  ترانزیت نوع B
ویزای نوع A

ویزای نوع A شینگن

یک نوع ویزای ترانزیت است که مسافر میتواند جهت سفر از یک کشورخارجی از طریق فرودگاه در یکی از کشورهای عضو شینگن عبورکند و به یک کشور دیگر سفر کند.

ویزای ترانزیت زمانی صادر میشود که پرواز مستقیم به کشور مقصد وجود ندارد و متقاضی مجبور است که از پرواز توقف داری استفاده کند که توقفش در اروپا قرار دارد.

به طور مثال پرواز به مقصد کانادا دارین و تمامی پروازها توقف در کشورهای اروپایی را بیشتر از 24 ساعت دارند  یا توقف در حوزه شینگن بیشتر از یکبار میباشد میبایست برای ویزای ترانزیت اقدام نمایید.

البته با این ویزای ترانزیت نمیتوانید از فرودگاه کشور شینگن بیرون بروید و فقط در فرودگاه استراحت کنید.

ویزای نوعB شینگن

ویزای نوع B برای مسافرانی می باشد که میخواهند از چندین کشور منطقه شینگن که در راه قرار دارد عبور کند و به یک کشور شینگن دیگر سفر کند.ویزای شینگن نوع B اجازه می دهد تا مسافر حق سفر بیش از یک کشورشینگن از طریق هواپیما یا ماشین را داشته باشد.با ویزای نوع B نمیتواند بیشتر از پنج روز در کشورها بماند.

معمولا افرادی از این نوع B استفاده میکنند که قصد سفر با ماشین راد دارند.

انواع ویزا شینگن

ویزای نوع C (ویزای توریستی شینگن)

 

ویزای توریستی شینگن به دو صورت میباشد.

ویزای توریستی شینگن سینگل
ویزای مولتی شینگن
ویزای توریستی شینگن دوبار ورود

♠ ویزای توریستی شینگن سینگل ♠

ویزای توریستی سینگل به مسافر اجازه یک بار سفردر منطقه شینگن را می دهد و مدت زمان سفر مسافر بستگی به مدت اقامتی که در ویزا میباشد دارد البته این مدت زمان ویزای توریستی شینگن را خود مسافر نسبت به هدف سفری که از قبل برنامه ریزی کرده بود تعیین شده است .

بعد از خروج از کشورهای شینگن ویزا باطل است و مسافر با وجود اینکه ویزای شینگن خود اعتبار دارد دیگر نمیتواند ورود کند.

این ویزا برای افرادی که تردد سفرشان به حوزه شینگن کم است صادر میشود .

دقت کنید که با این ویزا فقط تا زمان تعیین شده میتوانید اقامت داشته باشید و اگر حتی یک روز در آنجا بیشتر بمانید over stay شده اید و  امکان عدم صدور ویزا برای دفعه بعدی وجود دارد. 

ویزای توریستی شینگن 2بار ورود

همانطور که از اسمش مشخص است مسافر میتواند در آن تاریخ اعلام شده در ویزای شینگن خود 2 بار ورود و خروج در کشورهای شینگن را داشته باشد بعد از آن حتی اگر ویزای توریستی شینگن مسافر اعتبار داشته باشد نمیتواند با آن ویزا به منطقه شینگن سفر کند.

تعداد روزهای اقامت در این دوبار مهم است به طور مثال اگر ویزای 3 ماهه صادر شد و در ویزای شما اقامت 15 روزه اعلام شده یعنی جمع کل اقامت هایتان در دو بار ورود به حوزه شینگن بیشتر از 15 روز نشود.

ویزای توریستی شینگن 2بار ورود

ویزای مولتی شینگن

ویزای مولتی شینگن دو نوع است:

  • ویزای مولتی توریستی 
  • ویزای مولتی بازدید از خانواده

در این قسمت راجع به ویزای مولتی شینگن  توریستی صحبت میکنیم.

در ویزای مولتی شینگن تعداد ورود و خروج مسافر به شینگن محدود نمیباشد و مسافر میتواند با ویزای مولتی شینگن به تعداد دفعات بالایی سفر کند.

ولی لازم است توجه کنیم که در ویزای مولتی شینگن توریستی که ویزای کوتاه مدت هست، حداکثر اقامت مسافر در کشورشینگن 90 روز می باشد.به طور مثال اگر به شما ویزای شینگن مولتی پل یک ساله دادند شما میتوانید در این یک سال نسبت به تعداد ورود و خروج جمع کل اقامت شما فقط 90 روز اقامت می باشد.

در ویزای مولتی شینگن دعوتنامه ای که برای بازدید از خانواده میباشد ویزای بلند مدت هست که حداکثر مدت اقامت 180 روز است .

تور سوئیس

مدارک مورد نیاز ویزای شینگن توریستی

♦ پاسپورت با اعتبار حداقل 6ماه و کپی از تمام سفرهای قبلی
♦ فرم مشخصات فردی و خانوادگی
♦ شناسنامه و ترجمه از تمامی صفحات
♦ سند مالکیت به صورت تک برگ یا منگوله دار با ترجمه رسمی
♦ مدرک شغلی برای شرکت داران آخرین تغییرات و روزنامه رسمی+اساسنامه+پرداخت آخرین مالیات
♦ برای کاسبان جواز کسب و پرداخت مالیات و برای کارمندان نامه اشتغال به کار(باذکر اجازه مرخصی) و 3 برگ فیش حقوقی
♦ بیمه مسافرتی با حداقل 30000 یورو پوشش درمانی برای کشورهای شینگن
♦ رزرو هتل یا دعوت نامه از خانواده یا فامیل یا دوستان
♦ رزرو پرواز رفت و برگشت

♦ پرینت 3 ماهه گردش حساب مالی به لاتین و تمکن 3 ماهه به لاتین که می بایست حداقل موجودی تمکن بالای 70 میلیون تومان بابت هر نفر باشد
♦ عکس5/4*5/3 زمینه سفید

ویزای شینگن توریستی

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه قیمت ویزای شینگن ارزان با کارشناسان ما تماس فرمایید.

ویزای شینگن

سوالات متداول درباره ویزای شینگن

↓↓↓↓↓

 

6 روش و نکات مهم درباره ویزای شینگن ارزان

 

1- با توجه به اینکه  صدور ویزای هر نوع کشوری با وجود اینکه همه آنها ویزای شینگن میباشد ولی مراحل دریافت ویزا برای هر کشور کاملا متفاوت است.

ما سعی کردیم مراحل دریافت ویزای توریستی شینگن برای هر کشور را به صورت جداگانه برای شما شرح بدهیم .

پس با توجه به کشور مورد نظر خود اطلاعات همان کشور را برای دریافت ویزای همان کشورمطالعه فرمایید تا برای انجام مراحل اخذ ویزا با مشکل روبرو نشوید.

2- حتما قبل از اینکه برای گرفتن ویزای شینگن ارزان و تصمیمی برای سفر به کشور اروپا داشته باشید بهتر است که قبلا به سفرهای خارجی دیگری که معتبر هستن سفر کنید و با داشتن ویزای کشورهای دیگر و یا مهر ورود و خروج در پاسپورت ، به آفیسر ویزا را نسبت به اینکه شما فقط یک توریست هستید و قصد بازگشت به کشور مبدا را دارید اطمینان دهید.

3-اگر متقاضی از خانواده یا اقوام دعوتنامه ای دارد به طور مثال از آلمان دعوتنامه دارد باید حتما از سفارت آلمان در ایران اقدام کند و اگر از سفارت دیگری برای اخذ ویزا اقدام کند ریجکت میشود.

4- دعوتنامه ای که برای دریافت ویزای شینگن صادر میشود باید معتبر باشد.معتبر بودن یعنی شخص دعوت کننده تمامی شرایط شهروندی آن کشور را داشته باشد و از لحاظ مالیات و … بدهی به دولت نداشته باشد و درآمد ثابتی از کار در آنجا داشته باشد.

5- شرایط جدیدی بابت دعوتنامه برای دریافت ویزای شینگن ایجاد شده است ، فرد دعوت کننده می بایست در کشور خود ضمانتی به عنوان تضمین بازگشت از سفر کسی که دعوت میشود بدهد .

به طور مثال کشوری فیش حقوقی میپذیرد و کشوری فقط وجه نقد قبول میکند که این تضمین را باید نزد شهرداری انجام داد و اگر این شرایط را رعایت نکنید احتمال ریجکت شدن ویزای متقاضی بالا میباشد.

6- سعی کنید اگر قصد از سفر شما فقط توریستی میباشد حتما از تورهای گروهی که آژانس های معتبر برگزار میکنند استفاده کنید تا شانس بالایی برای دریافت ویزای شینگن ارزان داشته باشید.

با توجه به شرایط سختی که سفارت ها در حال حاضر ایجاد کردند سعی کنید ریسک کمتری را برای اخذ ویزای اروپا بپذیرید.

زیرا اگر ریجکت شوید و دوباره اقدام کنید سخت تر به نتیجه میرسید و طبق شرایط بعضی از سفارت ها باید حداقل 2 سال از زمان ریجکتی بگذرد و در این فاصله چند سفر به کشورهای دیگر داشته باشید.

ویزای شینگن

قیمت ویزای شینگن چقدر است؟

اگر قصد دارید که شخصا خودتان برای ویزا اقدام نمایید قیمت ویزا میبایست فقط همان مبلغ صندوق سفارت است که در روز انگشت نگاری به صندوق آن شرکت به صورت فقط یورویی پرداخت نمایید که این مبلغ بستگی به کشوری دارد که اقدام کرده اید.

اگر پرونده شما از جانب سفارت رد شود یا از جانب شما کنسل شود هیچگونه مبلغی از سفارت به متقاضی عودت نمیشود.

اگر انجام مراحل ویزا را به آژانس بسپارید مبلغی بابت خدمات میبایست پرداخت کنید که معمولا قیمت ویزا از 200 یورو شروع میشود ولی بستگی به آژانس مورد نظر دارد که قیمت مناسبی را اعلام کند

سعی کنید با هزینه اندکی مراحل اخذ ویزا را به کارشناسان آژانس بدهید تا با اطلاعات کافی که از این کار دارند شانس شما را برای ویزا شدن بیشتر کنند.

ویزای توریستی شینگن

 

بهترین سفارت برای ویزای شینگن

در حال حاضر با توجه به سختگیری های اخیری که از طرف سفارتها برای اخذ ویزا میشود سعی بر این داریم که فقط از سفارتهایی برای دریافت ویزا اقدام کنیم که مراحل روتین و راحتتری را در پیش دارند و درصد کمتری برای ریجکت شدن وجود دارد.

سعی کنید اگر قصد سفر توریستی دارید از طریق تورهایی که آژانس برگزار میکند اقدام کنید .

سفارهایی مانند سوئیس ، ایتالیا ، اسپانیا ، فرانسه ، مجارستان ، جزو کشورهایی هستن که علاوه بر اینکه توریست پذیر هستند به مراتب برای اخذ ویزا سختگیری کمتری دارند ولی دقت داشته باشید کشورهایی مانند مجارستان ، سوئیس و فرانسه فقط در شرایطی که عضو تور گروهی که از طرف آژانس میباشد ویزا صادر میکنند و در غیر اینصورت به افراد دیگر ویزا نمیدهند.

ولی اگر قصد دارید که خود شخصا برای دریافت ویزا اقدام نمایید فقط از سفارتهای اسپانیا و ایتالیا اقدام نمایید.

برای افرادی هم که از طریق دعوتنامه قصد گرفتن ویزا را دارند باید از همان کشوری که فرد دعوت کننده صادر کرده اقدام کند.

به طور مثال اگر از آلمان دعوتنامه دارد حتما از سفارت آلمان اقدام نماید.

ویزای مولتی

آیا میتوان برای گرفتن ویزا از سفارت هایی که در خارج از کشور هستند اقدام کرد؟

سوالاتی زیادی از کارشناسان ما شده که آیا برای گرفتن ویزا امکان این هست که به سفارت هایی که در  کشورهای دیگرمشغول هستند مراجعه کنیم ؟ 

(مثلا برای گرفتن ویزا از سفارت آلمان در ترکیه اقدام کرد)

باید بگوییم که متاسفانه امکان این کار وجود ندارد و پرونده متقاضی ریجکت میشود و دلیل ریجکتی را مبنی بر این دارند که چون در کشور خودتان سفارت ما وجوددارد باید کنسولگری کشور مبدا تصمیم اخذ ویزا را بگیرد. بنابراین پرونده شما رد خواهد شد.

برخی افراد به دلیل اینکه ایرانیان برای صدور ویزای کانادا برای انگشت نگاری به کشور دیگری میروند این اشتباه را میکنند.

با بگوییم که چون سفارت کانادا در ایران وجود ندارد و مراحل دریافت ویزا به صورت آنلاین انجام میشود امکان اینکه ایرانیان بتوانند به کشور دیگری برای انگشت نگاری بروند را فراهم کرده است.

سوالات در روز مصاحبه سفارت 

احتمالا برای اکثر افراد این سوال پیش آمده که چه سوالاتی در سفارت از آنها پرسیده میشود.

اینکه برای چه نوعی از ویزا و چه سفارتی اقدام کرده اید در این باره بسیار مهم است . زیرا در حال حاضر اکثر سفارتها برای کسانی که ویزای توریستی میگیرند مصاحبه را لغو کرده اند .

با توجه به اینکه کلیه خدمات مربوط به سفارت به شرکت های خدماتی مانند وی اف اس ، سی کی جی اس و یا ویزا متریک سپرده شده است در روزی که وقت ملاقات به شما داده میشود حضور شما صرفا جهت انگشت نگاری میباشد و نیازی به مصاحبه ندارد.

به طور کلی مدارکی که در پرونده جمع آوری کرده اید و تحویل سفارت داده اید جواب سوالاتی است که برای افیسر دارد.

همینطور پر کردن فرم درخواست ویزا میتواند آفیسر را نسبت به زمان و هدف سفر و هزینه های سفر و …. را راحتتر قانع کند.

اخیرا با قانون جدیدی که سفارتها ارائه داده اند ، افرادی که طی دو سال اخیر انگشت نگاری کرده اند نیازی به حضور ندارند و آژانس مسافرتی یا نماینده ایشان میتوانند با نامه وکالت از طرف متقاضی پیگیری پرونده را انجام دهد.

تور فرانسه

فرم اپلیکیشن یا فرم درخواست ویزا چیست ؟ 

اولین قدم برای درخواست ویزای کاری ، توریستی ، دعوتنامه ای یا دیداری و هر کدام از روادید نیازمند فرم درخواست ویزا یا همان اپلیکیشن هستید.

بنابراین تکمیل کردن درست و صحیح این فرم بسیار دارای اهمیت است و هرگونه اشتباهی در پر کردن این فرم باعث ریجکت شدن پرونده شما میشود.

هر کدام از سفارت های عضو شینگن فرم درخواست ویزای مخصوص خودشان را دارند.

برای تهیه این فرم میتوانید به سایت رسمی آن سفارت در اینترنت و یا حضوری مراجعه کنید و این فرم را دریافت کنید و بعد از پر کردن تمامی سطرهایی که مربوط به مراحل ویزای شما میباشد را با دقت پر کنید.

 

ویزای شینگن      ویزای توریستی شینگن

  ویزای توریستی شینگن  ویزای شینگن

  ویزای توریستی شینگن  ویزای شینگن

ویزای شینگن ویزای مولتی

 

پرسش های متداول ؟ 

1- چه مدت می‌توانم در منطقه شنگن اقامت کنم؟

به طور کلی، دوره اقامت مجاز برای افراد با ویزای توریستی ۹۰ روز در هر دوره ۱۸۰ روزه است. این به معنای این است که شما می‌توانید در مجموع در طول ۶ ماه ۹۰ روز در منطقه شنگن اقامت داشته باشید.

2- چگونه می‌توانم ویزای منطقه شنگن را درخواست کنم؟

برای درخواست ویزای منطقه شنگن، باید به سفارت یا کنسولگری کشوری که قصد ورود به آن را دارید، مراجعه کنید. درخواست ویزا ممکن است مستنداتی نظیر اطلاعات شناسایی، بلیط رفت و برگشت، بیمه مسافرتی، تعهدنامه مالی و برنامه سفر شما را نیاز داشته باشد.

3- آیا ویزای منطقه شنگن به همه کشورهای منطقه اعمال می‌شود؟

بله، ویزای منطقه شنگن برای تمامی کشورهای منطقه شنگن اعمال می‌شود. بدین ترتیب، پس از ورود به یکی از کشورهای منطقه شنگن، می‌توانید بدون نیاز به ویزای دیگر به دیگر کشورهای منطقه شنگن سفر کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up