جزیره هندورابی

اکثر ایرانی ها  برای سفر کردن به سمت جنوب معمولا به یاد جزیره های مانند کیش- قشم و هنگام می افتیم و خیلی کم پیش میاید که جزیره  را در نظر بگیرند.

جزیره ای بسیار کوچک که هنوز طبیعت خود را حفظ کرده است. هندورابی در خلیج فارس قرار دارد و جزیره بسیار آرامی است و گردشگران میتوانند در این جزیره تفریحات ساحلی و حتی شنا انجام دهند.این جزیره بسیار مسطح و صاف و بدون هیچگونه ارتفاعات و کوه است و بلندترین نقطه این جزیره 45 متر ارتفاع دارد و جمعیت این جزیره کمتر از 200 نفر است.

این جزیره را میتوان جزیره متروکه دانست.خانه های مردم این جزیره قدیمی ساز،گچی و با نماهای سفید هستند که جزء جاذبه های فرهنگی مردم این جزیره به حساب می آید.

برای رفتن به جزیره باید سوار اتوبوس های دریایی کیش شوید ویا از بندر چیرویه قایق سوار شده وبه این جزیره بروید.

جاذبه های دیدنی کیش

 

روستای قدیمی جزیره هندورابی

جزیره هندورابی روستایی به همین اسم دارد که خانه هایش از سنگ مرجانو گچ ساخته شده است،تعدادی از خانه ها امروزه مرمت و بازسازی شده است.در این روستا اتاقی به عنوان مدرسه و یک مغازه کوچک به عنوان فروشگاه وجود دارد.اکثر مردم جزیره هندورابی به زبان عربی صحبت میکنند و بقیه نیز فارسی.

براساس یک افسانه محلی هم هندورابی اسم یک زوج عاشق بوده که به این جزیره می آیند و باهم زندگی میکنند.

قبرستان جزیره هندورابی

در این قبرستان نه تنها ایرانی ها بلکه پرتغالی ها نیز به خاک سپرده شده اند .این قبرستان با دیگر قبرستان های ایران متفاوت است و برروی قبر مردان یک سنگ و بروی قبر زنان دو سنگ گذاشته شده است.

مسجد جزیره هندورابی

این مسجد به شیوه سنتی ساخته شده است و تا به امروز حال و هوای سنتی خود را حفظ کرده است.این مسجد زیبا گنجایش تمام اهالی جزیره را دارد.

کلوپ دریایی هندورابی

سفر به جزیره هندورابی فقط برای دیدن از روستاها و جاذبه های فرهنگی نیست کلوپ دریایی برای گردشگران تفریح بسیار خوب و جذابی است.سواحل کم عمق و زلال این جزیره محیطی بسیار روشن و مناسبی را برای غواصی فراهم کرده است.این جزیره تفریحات دیگری نیز دارد.

لاک پشت ها و انواع ماهی ها

جزیره  از اوایل اسفند تا اواخر خرداد ماه تبدیل به جایی برای تخم گذاری تمام لاک پشت های منطقه میشود.انواع لاک پشت ها به این جزیره می آیند و در ارامش چاله های برای تخم گذاری حفر میکنند،این منظره یکی از بهترین مناظری میباشد که تا به حال دیده اید.همچنین هنگام واصی در این جزیره انواع ماهی های رنگارنگ را میتوانید مشاهده کنید.

 

&;

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up