کشتی یونانی

کشتی یونانی معروف که در جزیره کیش به گل نشسته و به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری در کیش بشمار می رود و به دلیل اینکه در این کشور امکانات نگهداری وجود ندارد تا چند سال آینده کاملا از بین می رود.

کشتی یونانی در 4 مرداد ماه سال1345 در حوالی روستای باغو در کیش لحظه ای که به ساحل نزدیک میشد در سواحل مرجانی در جزیره کیش به گل نشست و بعد از آن دیگر موفق نشد که ایران را ترک کند و امروزه تبدیل به نمادی برای جزیره کیش شده است بطوری که دیدن تصویر آن هر فرد را یاد جزیره کیش می اندازد.

جاذبه های دیدنی کیش

تاریخچه کشتی یونانی

از زمانی که کشتی یونانی در سواحل کیش به گل نشسته است هیچکس موفق نشده است که آنرا از این محل خارج نماید و این غول آهنی بخصوص در لحظه غروب آفتاب تبدیل به جاذبه ای برای گردشگران و عکاسان شده است.

عده ای از مردم تلاش کردند تا به داخل این این کشتی بروند و اکوسیستم جدیدی را که در داخل آن ایجاد شده را ببینند اما به دلیل اینکه آب های این نواحی به شدت شور هستند موجب فرسایش شدید در فلزات کشتی شده و امکان دارد قسمت های مختلف کشتی ریزش کند وبه همین خاطر ورود به داخل کشتی ممنوع است.

بدلیل اینکه اجزای این کشتی قابل جداسازی و فروش نبوده و خود کشتی را هم نمیتوانستند حمل کنند باعث شده تا تبدیل به جاذبه ای برای گردشگران آلاچیق هایی در حوالی آن ایجاد شده است.

جاذبه های دیدنی کیش

فرسایش و بازسازی کشتی یونانی

هرچند سال کشتی یونانی بیشتر در آب ها فرو میرود و دچار فرسایش می گردد.گفته شده زمانی که کشتی یونانی از میانه های آن شکسته شد بسیار ناراحت کننده بوده است.

در طول این مدت علاوه بر اینکه قسمت پشتی کشتی یونانی فروریخته است و چندسالی می شود که در حال تکه تکه شدن است واین مقدار به اندازه ای است که معلوم نمیکند که چندسال دیگر میتوان این کشتی را در سواحل جزیره کیش دید توریست ها تا چه زمان میتوانند از آن عکاسی کنند.

چند سال پیش علی اصغر مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی-صنایع دستی و گردشگری که قبلا رئیس منطقه آزاد کیش بوده اعلام کرد که در مورد نگهداری کشتی یونانی با دانشگاه شریف صحبت کرده است اما به این نتیجه رسیده اند که هزینه های مرمت و بازسازی این جاذبه بسیار زیاد است و نگهداری آن از منظر اقتصادی به صرفه نمیباشد.

از مذاکراتی که میان دانشگاه شریف و سازمان منطقه آزاد کیش صورت گرفته به این نتیجه رسیده اند که چندسال آینده این جاذبه گردشگری بطور کامل از بین میرود و طبق نتیجه بدست آمده عده ای از مردم که کشتی یونانی را دوست دارند تصمیم گرفتند تا قبل اینکه این غول آهنی فرو بریزد به داخل آن بروند و از داخل آن دیدن کنند.مدتی است که فیلم هایی از داخل این غول آهنی در فضای مجازی پخش شده است که نشان دهنده افراد با جرات است که علاوه براینکه خودشان دیدن کردند تصویری برای افرادی که امکان ورود به آن را ندارند فراهم کردند.

&;

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up