ویزای ایتالیا

♦ طریقه گرفتن ویزای ایتالیا
♦ شرایط اخذ ویزای توریستی 
♦ مراحل دریافت اخذ ویزای توریستی
♦ انواع ویزای ایتالیا  کدام است؟
♦ زمان های مشخص بابت دریافت ویزای اروپا
♦ نکات مهم وضروری درمورد ویزای ایتالیا
♦ مدارک درخواست ویزا
مدارک لازم برای ویزای ایتالیا کدام است؟
♦ درباره ریجکتی ویزای ایتالیا
♦ پرچم کشور ایتالیا چیست؟                                                                                               ♦ زبان ایتالیایی 
مراحل دریافت ویزای توریستی  چگونه است؟
♦ جاذبه های گردشگری ایتالیا
♦ بناهای تاریخی ایتالیا
♦ آشنایی با مناطق توریستی ایتالیا
♦ برج پیزا ایتالیا
♦ کلیسای دومو ایتالیا
♦ هتل های ایتالیا

قیمت ویزای ایتالیا چقدر است؟

ویزای ایتالیا

کشور ایتالیا عضو کشورهای حوزه شینگن می باشد که باید حداقل از 3 ماه قبل برای سفر اقدامات گرفتن ویزا را انجام دهیم.برای برنامه ریزی یک سفر خوب به کشور ایتالیا باید شرایطی را رعایت کنید.

ویزای ایتالیا توریستی

شرایط اخذ ویزای ایتالیا شینگن

1-زمان مشخصی را برای سفر توریستی به کشور ایتالیا بابت ویزای ایتالیا انتخاب می کنید.
2-قبل از هرکاری وقت سفارت ایتالیا را کانفرم کرده تا برای اخذ ویزای خود برنامه ریزی کنید.
3-مدارک لازم برای ویزای ایتالیا را آماده کرده و تمامی آنها ترجمه می شوند.
4-برای هر نفر از اعضاء خانواده یک فرم جداگانه برای پر شود.
5-کپی از گذرنامه و کپی از سفرهای سابق و ویزاهای مربوط به کشورهای عضو شینگن.
6-پس از اینکه مدارک لازم برای ویزای ایتالیا آماده شد و شما برای انگشت نگاری و دادن مدارک به سفارت ایتالیا حضور داشتید باید منتظر بمانید تا جواب دریافت ویزا برای شما بیاید.
7-مدت زمان جواب به درخواست ویزای اروپا حداقل از2 الی 3هفته می باشد.

ویزای ایتالیا شینگن

مدارک لازم برای ویزای ایتالیا
1-اصل پاسپورت معتبر که حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد و 4 صفحه روبروی هم خالی باشد ،به همراه کپی از صفحات اول و دوم
2-کپی از ویزای قبلی (ویزای شینگن)
3-ترجمه  از تمامی صفحات شناسنامه 
4-تکمیل اپلیکیشن یا همان فرم درخواست ویزا (برای دریافت فرم به لینک مراجعه نمایید)
5-ترجمه سند ملکی تک برگ یا منگوله دار
6-ترجمه مدارک شغلی :

کارمندان :نامه اشتغال به کار که حتما باید ذکر شود که برای سفارت ایتالیا ارائه داده شود،و در نامه سمت تاریخ استخدام پایان قراداد و حقوق و دستمزد ماهیانه و برگشت از سفر برای ادامه کار قید شود. فیش حقوق اخیر از 3 ماه پیش ،نامه اجازه مرخصی از شرکت که در آن تاریخ مرخصی و مدت زمان مرخصی با برنامه سفری که به سفارت اعلام میکنید مطابق باشد و استعلام سابقه بیمه.

شرکت داران: آخرین تغییرات روزنامه رسمی ، اساسنامه ، آگهی ثبت ، آخرین اظهارنامه مالیاتی و آخرین پرداختی ،لیست اسامی بیمه شدگان

مشاغل آزاد:جواز کسب به همراه آخرین اظهارنامه مالیاتی و آخرین پرداختی ،لیست اسامی بیمه شدگان و در صورت امکان نامه فعالیت از اتحادیه صنفی مربوط به جواز کسب

در صورت اینکه درآمد از طریق اجاره ملک میباشد سند و اجاره نامه ملک 

7-رزرو  یا خرید قطعی هتل به تعداد شبهای اقامت در کشور ایتالیا
8-رزرو  یا خرید قطعی پرواز رفت و برگشت طبق برنامه سفری درخواستی بابت ویزا
9-بیمه مسافرتی حداقل 30 هزار یورویی
2-10قطعه عکس 4.5*3.5 زمینه سفید بدون روتوش و آرایش غلیظ و بدون هیچگونه سایه ای باشد.
11-برای افراد محصل  گواهی اشتغال به تحصیل  از مدرسه یا دانشگاه بابت سفارت ایتالیا

نکات مهم راجع به

ویزای توریستی ایتالیا

ویزای ایتالیا توریستی

اگر قصد سفرهای خانوادگی دارید حتما بابت هرنفر یک فرم مشخصات پر می شود.
دقت کنید حداقل یک ماه فاصله زمانی از زمان تحویل ویزای ایتالیا تا سفر شما باشد و حداکثر زمان سفر اعلام شده 3ماه می باشد.
حداقل موجودی در حساب بانکی شما برای  سفارت ایتالیا حداقل از 70میلیون بابت هر نفر می باشد و اگر موجودی حساب کمتر باشد امکان رد شدن پرونده وجود داد.
کشور ایتالیا چندین شهر توریستی و جاذبه گردشگری دارد پس بهتر است بدانید قبل از اینکه برای ویزا از طریق سفارت ایتالیا اقدام کنید شهرهایی که قصد بازدید از آن را دارید و شهرهایی که قصد اقامت در آن را دارید بابت خرید هتل برای پرونده ویزایتان مشخص کنید.

ویزای ایتالیا توریستی

برنامه سفری در اخذ ویزای متقاضی چه تاثیری دارد؟

کشور ایتالیا از جمله کشورهایی است که هر کدام از شهرهایش جاذبه های تاریخی و گردشگری منحصر به فردی دارد که برای بازدید از هر کدام از شهرهایش ارزش اینکه وقت و هزینه ای صرف این سفر کنیم را دارند.

ولی اینکه شما تصمیمتان از سفر چه است برای آفیسر ویزا مهم است پس سعی کنید برنامه سفر خود را از قبل از اقدام برای مراحل ویزا آماده کنید و نسبت به آن برنامه سفری بلیت هواپیما و رزرو هتل را انجام دهید تا آفیسر از هدف از سفر شما کاملا مطمئن باشد.

اگر می خواهید در سفر راحتتر باشد بهتر از شهرهای میلان یا رم آغاز کنید زیرا این فرودگاههای این دو شهر پرواز مستقیم از ایران را دارند.

اگر شهر میلان را انتخاب کنید میتوانید براحتی از چند شهر توریستی دیگری مانند ونیز ، کومو و شهرهای شمالی ایتالیا و شهر ساحلی جنوا که در نزدیکی میلان قرار دارند برنامه ریزی کرده و نهایت استفاده از سفر را داشته باشید.

شهر رم که از لحاظ گردشگری محبوبیت خاصی بین مردم دنیا دارد ، پس نمیتوان به کشور ایتالیا سفر کرد و براحتی از این شهر تاریخی هنری پرهیاهو گذشت .

با سفر به شهر رم میتوانید از جاذبه های دیدنی فلورانس و پیزا و شهرهای حنوبی ساحلی ایتالیا بازدید کرد.

حالا  در اینجا با شناخت کمی از شهرهای توریستی ایتالیا که دارید برنامه سفری خود را آماده کنید و سعی کنید در این برنامه سفری برنامه تک تک روزهایتان را به صورت روشن و واضح توضیح دهید.

ویزای ایتالیا

انواع ویزای ایتالیا

باید بدانید ویزای توریستی ایتالیا انواع مختلفی دارد:
♦ ویزای توریستی ایتالیا
♦ ویزای تحصیلی ایتالیا 
♦ ویزای کاری ایتالیا 
♦ ویزای ایتالیا بازدید از خانواده

ویزای ایتالیا

زمان لازم برای صدور ویزای ایتالیا

برای حضور در سفارت جهت انگشت نگاری و ارائه مدارک به قرار از قبل رزرو شده احتیاج دارید. پس سعی کنید حداقل سفر خود را از 3 ماه قبل تنظیم کنید و پس از چک کردن چک لیست مدارک در اولین فرصت برای وقت ملاقات اقدام کنید و سعی کنید فاصله زمانی وقت ملاقات تا سفر شما بیشتر از 3 ماه نباشد و همینطور از وقت ملاقات تا سفر شما کمتر از 40 روز نباشد چون برای صدور ویزای توریستی ایتالیا سفارت 2 الی 4 هفته بابت جواب دهی ویزا زمان میگیرد و اگر روز مصاحبه شما تا سفر کم باشد احتمال ریجکتی برای شما زیاد است.پس همانطور که گفته شد حداقل یک فاصله 2 الی 4 هفته ای از زمان صدور ویزای ایتالیا ی شما تا سفر خود در نظر بگیرید و از زمان ورود شما برای انگشت نگاری تا صدور ویزای توریستی ایتالیا هم 2 الی 4 هفته حساب کنید .

ویزای ایتالیا

ریجکتی ویزای ایتالیا

ریجکتی ویزای توریستی ایتالیا به معنی این است که آفیسر ویزا با در نظر گرفتن مدارک و شرایط متقاضی به این نتیجه رسیده که به متقاضی ویزا ندهد و پرونده مسافر رد میشود که به اصطلاح سفارت ریجکت میشود. ریجکتی ویزای توریستی ایتالیا دلایل متفاوتی دارد که شما میتوانید دلیل اصلی ریجکتی  را در برگه ای که زمان تحویل از سفارت به شما میدهند که به آن برگه ریجکتی نام دارد مشاهده کنید. در برگه ریجکتی 9 بند وجود دارد که در هر بندی یک مورد نوشته میباشد که آفیسر ویزای توریستی ایتالیا با علامت زدن آن بند شما متوجه ایراد پرونده میشوید.

ولی به هر حال اگر پرونده شما از جانب افسر ویزا رد شد جای نگرانی وجود ندارد اگر ایرادی که افسر از شما گرفته نقصی مدارک باشد یا اینکه شما نتوانسته اید هدف از سفر خود را برای سفارت مشخص کنید میتوانید بعد از گذشت 3 ماه دوباره اقدام کنید . توجه داشته باشید که اگر شما بعد از ریجکت شدن به یک سفر خارجی خوب بروید تاثیر بسیار بالایی در صدور ویزای شما دارد.

سعی کنید که حتما برای اقدام مجدد حتما از همان سفارتی که پرونده شما را ریجکت کرده اقدام کنید تا نسبت به تصمیمی که آفیسر برای عدم صدور ویزای توریستی ایتالیا ی شما داشته است پرونده بررسی شود.

سفارت ایتالیا جزو سفارت هایی هست که برای مسافران که از قبل ریجکت شده امکان شانس ویزا دادن را برای مسافر میدهد .

دقت داشته باشید که اشتاباهاتی که سری قبل در مراحل صدور ویزای خود انجام دادین را دوباره تکرار نکنید که مبادا دوباره پرونده شما رد شود . با دوبار ریجکت شدن خیلی سخت تر از پیش میتوان آفیسر را نسبت به صدور ویزای توریستی ایتالیا توجیه کرد.

ویزای ایتالیا

قیمت ویزای ایتالیا

اگر برای درخواست ویزای خودتان شخصا اقدام کنید قیمت ویزای ایتالیا همان هزینه ای است که در زمان روز انگشت نگاری به صندوق سفارت پرداخت می کنید که فعلا این مبلغ ,اگر وقت معمولی داشته باشید  105 یورو و اگر وقت vip گرفته باشید 145 یورو باید پرداخت کنید.

دقت کنید مبلغ صندوق سفارت فقط به صورت یورویی می باشد و مبلغ ریالی یا دلار را قبول نمی کنند و در صورت ریجکت شدن هیچ گونه مبلغی از سفارت برگشت داده نمی شود.

در صورت اقدام ویزای توریستی ایتالیا از جانب آژانس الین سیر حتما به همراه ویزا هتل هم خریداری می شود و بابت قیمت ویزا فقط هزینه خدمات با قیمت هتل محاسبه می گردد.

ویزای ایتالیا

ویزای ایتالیا بازدید از خانواده

♦ این نوع ویزا از تایپ D می باشد که به صورت دعوتنامه ای صادر می گردد.

♦ اگر برای بازدید از خانواده اقدام به گرفتن ویزای توریستی ایتالیا را دارید باید اطلاعاتی بابت دعوتنامه از قبل داشته باشید که در هنگام رسیدگی به پرونده مشکلی پیش نیاید.

♦ سعی کنید برای اقدام با دعوتنامه حتما از طریق فردی اقدام کنید که دعوتنامه قوی به شما بدهد.

♦ دعوتنامه قوی بستگی به فردی دارد که شما را دعوت کرده است و در اینجا برای شما توضیحی کامل داده می شود.

♦ شرایطی که فرد دعوت کننده باید داشته باشد این است که آن فرد شهروند آن کشور شده باشد.

♦ مشغول به کار یا حقوق نسبتا خوبی داشته باشد.

♦ تمامی مالیات مربوط به کشور خود را پرداخت کرده باشد.

♦ در هنگام صدور دعوتنامه حتما تمامی هزینه های مربوط به سفر فردی که می خواهد ویزا بگیرد را تقبل کند مانند (هزینه محل اقامت + هزینه خوراک).

♦ حتما تاییدیه از شهرداری آن کشور بابت دعوتنامه بگیرد و برگشت مسافر را به کشور مبدا تضمین دهد.

ویزای ایتالیا

سعی کنید برای این روش اخذ ویزای ایتالیا با دعوتنامه حتما دعوتنامه از جانب خانواده درجه 1 باشد در غیر اینصورت امکان رد شدن پرونده از جانب آفیسر ویزا را دارد.

معمولا ویزای ایتالیا برای نوع D به صورت بلند مدت صادر می شود یعنی به شکل مولتیپل که حداقل اقامت مسافر از 30 روز تا 180 روز می باشد.

یعنی اگر ویزای 3 ساله صادر شد با مدت اقامت 180 روز یعنی باید جمع کل اقامت با تعداد رفت و آمد نامحدود شده 180 روز باشد و بیش تر از این تعداد روز نمی توانید در کشور ایتالیا بمانید.

 

ویزای ایتالیا

برای اطلاع از  دریافت  و اخذ ویزای توریستی و تورهای اروپایی مشاوره رایگان با الین سیر تماس بگیرید.

تلفن :77711444-021 

09123459958 پشتیبانی

آدرس سفارت ایتالیا در جردن 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up