نکات مهم و ضروری درباره ویزای سوئیس

ویزای سوئیس

نحوه گرفتن اخذ ویزا از سفارت سوئیس

بهتر است قبل از اینکه به نحوه گرفتن ویزا از سفارت سوئیس بپردازیم و با توجه به شرایط سختی که سفارتهایی که در حوزه شینگن هستند در نظر گرفتند توصیه می شود که به مدارک کامل توجه کنند و موردی را از قلم نیاندازند تا مشکل در مراحل گرفتن ویزا برایتان پیش نیاید.

مراحل ویزا ازسفارت سوئیس در شرکتی خدماتی به نام vfs انجام می شود و هیچ مصاحبه ای ندارد و مسافر فقط بابت اثر انگشت و تحویل مدارک درآنجا حضور پیدا می کند.

ویزای سوئیس

شرایطی که باید جهت اخذ ویزای سوئیس داشت

افرادی که تا به حال ویزای شینگن نداشته اند بهتر است از طریق سفارت سوئیس اقدام کنند زیرا با یک تاریخچه ی سفری خوب برای اخذ ویزا تاثیر خیلی زیادی دارد که برای تصمیم سفارت ویزا را صادر کنند.

در اینجا ما شما را با شرایط گرفتن ویزا از سفارت سوئیس آشنا می کنیم.

 تراول هیستوری یا همان سابقه سفری

متقاضیان می توانند با سفر به کشورهای معتبر مانند ویزای چین-ویزای ژاپن-ویزای روسیه-سنگاپور-مالزی اعتبار پاسپورت خود را بالا برده و تاثیر مثبتی درگرفتن ویزا دارد.می توان گفت اینکه چندین بار سفر رفته اید مهم ترین شرط برای صادر شدن ویزا از سفارت سوئیس می باشد.

 مدارک لازم برای ویزای سوئیس

♦اپلیکیشن یا همان فرم درخواست ویزا 

♦ پاسپورت که حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد و حداقل 4 صفحه خالی روبروی هم باشد.                                             

♦ شناسنامه از تمام صفحات ترجمه شود.

♦ مدارک شغلی از قبیل (جواز یا مدارک شرکت) اگر کارمند باشد نامه اشتغال به کاربه همراه 3 فیش حقوقی آخر با ترجمه رسمی.

♦ آخرین اظهار نامه مالیاتی و آخرین مالیات پرداختی با ترجمه رسمی.

♦ سند ملکی به صورت تک برگ یا منگوله دار با ترجمه رسمی.

♦ پرینت گردش حساب 3 ماهه به لاتین.

♦ تمکن 3 ماهه اخیر که حداقل نفری 70 میلیون موجودی داشته باشد به لاتین.

♦ دو قطعه عکس 3.5*4.5

ویزای سوئیس

قیمت ویزای سوئیس

قیمت ویزای سوئیس بستگی به مبلغی هست که سفارت اعلام می کند و مبلغ اعلامی از جانب سفارت بستگی به مبلغ ریالی یورو دارد .در حال حاضر صندوق سفارت سوئیس در ایران مبلغ 1.200.000 تومان + 26.5 یورو می باشد که زمان تحویل مدارک در مرکز خدمات vfs پرداخت می شود و بابت آن رسید دریافت میکنید.

قیمت ویزای سوئیس از طرف آژانس فقط در صورت اقدام با تور میباشد و هزینه ای بایت ویزا دریافت نمیشود و کاملا رایگان است.

اما در هنگام اخذ ویزای مولتی سوئیس از طرف آژانس هزینه ای توافقی نسبت به خدمات انجام شده دریافت میگردد.

 

 

دلایل ریجکتی ویزای سوئیس

ریجکت شدن دلایل خاصی داره که فقط آفیسر ویزا این تصمیم را میگیرد ولی رایج ترین دلیل برای ریجکتی ویزای سوئیس به شرح ذیل می باشد…
♦ سابقه سفر نامناسب متقاضی یا نداشتن سفر
♦ متقاعد نشدن آفیسرویزا از هدف سفر شما برای دریافت ویزا
♦ نداشتن قطعی اقامت سند شما که هتل می باشد در کشور سوئیس
♦ ارائه مدارک جعلی و غیر واقعی
♦ نداشتن توانائی مالی که مربوط به گردش حساب و تمکن مالی می باشد
♦ بیمه مسافرتی نامعتبر 

با توجه به هدف سفر متقاضی از سفر به سوئیس, ویزای سوئیس در انواع مختلفی صادر می شود که پردرخواست ترین آن, ویزای توریستی سوئیس,ویزای مولتی سوئیس,ویزای تحصیلی سوئیس و ویزای کاری می باشد.

1- ویزای سوئیس توریستی 

این ویزا فقط جهت بازدید از کشور سوئیس صادر می شود.تعداد روز این ویزا بستگی به تعداد روزهای اعلام شده سفارت از جانب شما می باشد یعنی به تعداد ماندن در آنجا می باشد. این نوع ویزای توریستی بهتر است از طریق آژانس های کارگذار که به صورت گروهی تور برگزار می کنند اقدام کنید تا درصد ویزا شدن با توجه به اعتبار و سابقه آژانس به سفارت بیشتر شود.

2- ویزای تحصیلی سوئیس 

ویزای تحصیلی با توجه به خاص بودن ویزا ، شرایط و مدارک خاصی را نیاز است .

متقاضی میبایست مدرک زبان و آخرین مدرک تحصیلی و ریز نمرات را برای پذیرش از دانشگاه در اختیار داشته باشد و بعد از گرفتن پذیرش از دانشگاه مورد نظر ، وقت آن است که وقت حضوری برای مصاحبه داشته باشد و بعد از مثبت بودن مصاحبه میتواند در تاریخ اعلام شه ویزای تحصیلی خود را از سفارت دریافت کند.
3- ویزای مولتی سوئیس 

ویزای سوئیس

نحوه اخذ ویزای مولتی سوئیس چگونه است ؟

با توجه به شرایط خاصی که سفارت سوئیس نسبت به سایر سفارتهای حوزه شینگن در ایران دارد و میتوان خوشبختانه از راه درست به راحتی ویزا را دریافت کرد ، در اینصورت برای دریافت ویزای مولتی سوئیس با توجه به رعایت کردن شرایط میتوان شانس بیشتری برای دریافت این نوع ویزا داشت.

البته ویزای مولتی سوئیس به تنهایی انواع مختلفی دارد که در اینجا راجع به ویزای مولتی توریستی توضیح داده میشود.

برای اخذ ویزای مولتی سوئیس باید حداقل بالای 3 مرتبه ویزا از سفارت سوئیس در طی 1 الی نهایت 2 ساله داشته باشید و به صورت مرتب از ویزاها استفاده کرده باشید. 

بعد از 3 بار داشتن ویزا از سفارت سوئیس اگر قصد اخذ ویزای مولتی سوئیس را داشته باشند به احتمال زیاد ویزای 3 ماهه صادر میکنند.

و اگر در این 3 ماه از ویزا به تعداد حداقل 2 بار به سفر رفتید احتمال شانس داشتن ویزای مولتی سوئیس 6 ماهه و بعد از آن 1 و 2 ساله را دارید . 

نکته مهم : دقت کنید که با ویزای مولتی سوئیس 1 ساله به بالا میبایست حداقل 4 بار به سفر بروید و حتما مقصد پرواز رفت به کشور سوئیس باشد.

ویزای فوری سوئیس

شاید در بسیاری از تبلیغات این کلمه فوری را راجع به اخذ ویزا شنیده اید. اما موضوعی به نام ویزای فوری سوئیس در سفارت سوئیس وجود ندارد و تمامی مراحل اخذ ویزا به صورت کاملا نرمال گذرانده میشود و مدت زمان مراحل دریافت ویزا 2 الی 3 هفته میباشد.

اگر برای دریافت ویزا از سفارت سوئیس عجله دارید فقط میتوانید روند انجام ثبت نام خود را با آژانس سریعتر کنید تا کارشناس بتواند وقت سفارت را برای شما زودتر دریافت نماید و سریعتر مراحل انجام شود.

همانطورکه قبلا گفته شد سفارت سوئیس ازجمله سفارتهایی است که اگر شرایط آن را رعایت کنید میتوانید براحتی ویزا را دریافت نمایید.

نکات مهم سفارت سوئیس

♦ یکی از شرایط سفارت سوئیس این است که متقاضی میبایست حتما از طریق آژانس هایی که تورهای گروهی برگزار میکنند اقدام نمایند.

تورهایی که از طریق آژانس برگزار میشود به صورت گروهی و انفرادی میباشد . افرادی که براب بار اول و دوم دریافت ویزا  هستند باید حتما به صورت گروهی اقدام کنند و به سفر بروند.

ویزای مولتی سوئیس

برای مشاهده از تورهای سوئیس به لینک مراجعه کنید.

ولی افرادی که برای بار چندم هست که به اروپا سفر کرده اند میتوانند به صورت انفرادی البته با تایید کارشناسان ویزای خود را دریافت نموده و نسبت به برنامه سفری که خودشان مد نظر داشته اند از سفر خود لذت کافی را ببرند.

♦ یکی دیگر از نکات مهم سابقه سفر میباشد که برای آفیسر ویزا اهمیت بسیاری دارد پس اگر هنوز به سفرهای خارج از کشور نرفته اید قبل از سفر به کشور سوئیس بهتر از سفرهای دیگری را تجربه کنید .

♦ با توجه به شرایط سختی که سفارتها برای اخذ ویزا به ایرانیان در نظر گرفته اند اگر پرونده شما رد شود برای اقدام دفعه بعد شانس خیلی کمتری برای دریافت ویزا خواهید داشت.

سفارت سوئیس با توجه به آخرین بخشنامه ای که ارسال شده اعلام کرد که افرادی که از خود سفارت سوئیس ریجکت شده اند اگر با بند 8 ریجکت شدند میتوان با گذشت یک سال و یک سفر متفرقه به خارج از کشور برای بار دوم اقدام نمایند.

اما برای افرادی که با بند 9  از خود سفارت سوئیس ریجکت شدند بعد از گذشت 2 سال و سابقه سفر خوب میتوانند دوباره اقدام کنند.

اما برای افرادی که از سفارتهای دیگر غیر از سفارت سوئیس ریجکت شده اند بعد از گذشت 3 سال از تاریخ ریجکتی با سابقه سفر مناسب اجازه اقدام دوباره را دارند.

این توضیحات و برای شما متقاضی محترم دادیم که سعی نکنید با نداشتن اطلاعات کامل پرونده خودتان را براحتی ریجکت کنید.

ویزای سوئیس

ویزای سوئیس

متقاضیان محترم توجه داشته باشید که برای دریافت ویزا حتما با کارشناسان ما مشاوره ای داشته باشید تا در مراحل اخذ ویزا به مشکل برخورد نکنید و ریجکت نشوید.
تلفن تماس: 77711444-021
موبایل: 09123459958

آدرس سفارت سوئیس در تهران 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up